Działalność dydaktyczna szkoły

I.     Analiza wyników sprawdzianu po kl. 8

1.     Analiza i wykorzystanie wyników  sprawdzianu po kl. 8 szkoły podstawowej do pracy dydaktycznej w celu podniesienia wyników nauczania.

2.     Udział szkoły w próbnych sprawdzianach, opracowanie wniosków i ich wdrożenie.

3.     Analizy wyników sprawdzianu z wykorzystaniem różnych metod, np. porównywanie  średnich wyników na określonym poziomie w danym roku szkolnym i na przestrzeni lat, wykorzystywanie skali staninowej.

4.     Wdrażanie wniosków z analizy wyników sprawdzianu przez poszczególnych nauczycieli celu podniesienia poziomu kształcenia.

II.     Nabywanie wiadomości i umiejętności przez uczniów

1.     Analiza osiągnięć uczniów, formułowanie i wdrażanie wniosków, stymulacja w celu osiągnięcia wyższych wyników.

2.     Motywowanie uczniów do udziału w konkursach i olimpiadach przedmiotowych, (np. prezentacja osiągnięć finalistów i laureatów, praca indywidualna z uczniem zdolnym)

3.     Indywidualizacja procesu uczenia.

4.     Kształcenie umiejętności określania przez ucznia poziomu swojej wiedzy na podstawie wyników oceniania, umiejętności planowania swojego indywidualnego procesu uczenia się.

III.     Aktywność uczniów

1.     Realizacja zajęć pozalekcyjnych z uwzględnieniem potrzeb zgłaszanych przez uczniów.

2.     Przystępowanie do projektów edukacyjnych.

3.     Preferowanie aktywizujących metod nauczania.

4.     Realizacja inicjatyw i projektów uczniowskich, np. projekty samorządu uczniowskiego, samorządów klasowych, wycieczki szkolne, kiermasze itp.