Aktualności szkolne

Ostatnio dodane:

• Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lachowicach informuje, że wszystkie dzieci dla których złożono wniosek rekrutacyjny na rok szkolny 2024/2025 zostały przyjęte do Przedszkola w Lachowicach od 01.09.2024r.

Oddział „0” będzie realizował pracę w budynku Szkoły Podstawowej w Lachowicach Górnych oraz w budynku Przedszkola w Lachowicach Dolnych.

• W kwietniu w ramach edukacji informatycznej w klasach 1-3 kształtujemy umiejętności miękkie, pracy w grupie i programowania z wykorzystaniem Team bulding, zestawów Laboratorium Przyszłości. Poznajemy świat i zjawiska fizyczne w sposób odkrywczy, ciekawy i kreatywny. “Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a nauczę się tego".

#LaboratoriaPrzyszłości #KorboEdu #EdukacjaInformatyczna #Programowanie #Kodowanie #LaboriumPrzyszłości #Aparat

• 24 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy VII a i VII b pod kierunkiem pani Anny Błachut i Lucyny Terleckiej; oprawę muzyczną zapewniła pani Agnieszka Bernacka. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną na temat tej niezwykle ważnej w naszych dziejach ustawy. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwoliły przenieść się w przeszłość i dostarczyły wielu wzruszeń.

• Co roku 22kwietnia jest obchodzony Dzień Ziemi. Jego głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zagrożeń, które stoją przed naszą planetą oraz promowanie działań na rzecz ochrony środowiska. Jak dbać o naszą planetę nie tylko w Dzień Ziemi? Oto kilka zasad

-używanie toreb wielokrotnego użytku

- naprawianie sprzętów zamiast wymieniania ich na nowe

- korzystanie z roweru lub komunikacji miejskiej zamiast samochodu

- zbieranie makulatury i baterii

- sadzenie drzew

oszczędzanie wody i energii

• „ Razem młodzi przyjaciele, dzielnej szkoły w Lachowicach…”
    Słowa naszego pięknego hymnu szkolnego, nawiązującego do postaci Adama Mickiewicza, mieliśmy okazję zaśpiewać podczas uroczystego apelu, z okazji Dnia Patrona. Akademia odbyła się 27 marca. Uczniowie klasy IV przypomnieli dzieje życia poety, recytowali fragmenty utworów, na końcu przypomnieli historię szkoły od momentu jej powstania. Na korytarzu wystawione zostały gazetki z biografią wieszcza oraz mottem naszej szkoły. To był piękny i uroczysty dzień.„ Razem młodzi przyjaciele, dzielnej szkoły w Lachowicach…”Słowa naszego pięknego hymnu szkolnego, nawiązującego do postaci Adama Mickiewicza,mieliśmy okazję zaśpiewać podczas uroczystego apelu, z okazji Dnia Patrona. Akademiaodbyła się 27 marca. Uczniowie klasy IV przypomnieli dzieje życia poety, recytowalifragmenty utworów, na końcu przypomnieli historię szkoły od momentu jej powstania. Nakorytarzu wystawione zostały gazetki z biografią wieszcza oraz mottem naszej szkoły. To byłpiękny i uroczysty dzień.

Dziennik UONET+

Logowanie: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminastryszawa/