Świetnie zakończyły się zmagania w Piłce Nożnej Igrzysk Dzieci dziewcząt w 2026 roku. Nasze reprezentantki z klasy VI i z klasy V po wygraniu etapu gminnego i powiatowego udały się na zmagania wojewódzkie. Dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Lachowicach 8 czerwca udały się do Waksmundu k. Nowego Targu na półfinał wojewódzki. Na tym etapie zmagań wystąpiło 8 drużyn, a nasze reprezentantki zajęły 2 miejsce! Lachowiczanki wygrały z Jaroszowicami, Gliczarowem oraz Libertowem i w nagrodę uzyskały prawo gry w finale wojewódzkim. 10 Czerwca br. w Nowym Sączu odbył się finał Małopolski, z udziałem 6 najlepszych drużyn województwa. Po zaciętych grach nasze dziewczyny zostały sklasyfikowane na 5 miejscu w Małopolsce. Jest to jeden z największych sportowych sukcesów w historii szkoły! Dziewczyny spisały się rewelacyjnie, a do medalu zabrakło bardzo niewiele. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Kubasiak, Joanna Łapińska, Katarzyna Hernas, Zuzanna Kwaśny, Eliza Kulka, Nadia Ćwiertnia, Zofia Lejbik, Milena Juryta, Lena Kubielas, Anna Tys, Maja Gołuszka i Julia Pająk. BRAWO !
22 Czerwca 2026 roku odbył się w Naszej Szkole Dzień Sportu. W ramach obchodów Nasi uczniowie wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej, siatkówki i w sprawnościowym torze przeszkód. W rywalizacji klas nie zabrakło zaciętych pojedynków, ale wszystkie rozgrywane były zgodnie z zasadami fair-play. Na koniec dnia odbył się długo wyczekiwany mecz klasy ósmej z resztą szkoły. Po zaciętym meczu ósmoklasiści zwyciężyli 7:2.
Rok szkolny 2025/2026 zbliża się do końca, a ostatnimi zawodami sportowymi jest bardzo letnia dyscyplina sportu. Siatkówka plażowa, bo o niej mowa, rozgrywana jest na piasku i kojarzona z nadmorskimi plażami. Do rywalizacji gminnej w tej dyscyplinie przystąpiły dwa nasze zespoły: dziewcząt i chłopców. Po zaciętych meczach nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce. Szkołę Podstawową w Lachowicach reprezentowali: Kinga Kapała, Aleksandra Łaciak, Mikołaj Kołodziej, Dominik Kwaśny (wszyscy klasa VIII) oraz Julia Kubieniec i Mikołaja Hulbój (klasa VII). Brawa dla Naszych dzielnych sportowców!
W bieżącym roku szkolnym dzieci z grupy Sówki uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czuciaki z Krainy Emocji”, którego celem było wspieranie rozwoju inteligencji emocjonalnej najmłodszych. W ramach projektu dzieci nauczyły się rozpoznawać, nazywać, wyrażać emocje oraz poznały sposoby radzenia sobie z różnorodnymi uczuciami w codziennych sytuacjach.
Podczas zajęć przedszkolaki poznały przygody wyjątkowych bohaterów – Czuciaków, z których każdy reprezentował inną emocję. Wyruszając w podróż po kolejnych krainach tematycznych, dzieci odkrywały świat uczuć poprzez różne aktywności.
Realizacja projektu przystworzyła wiele okazji do rozmów o emocjach, rozwijanianiu empatii, budowaniu pozytywnych relacji z rówieśnikami oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości.
W maju odbyły się w Olkuszu zawody lekkoatletyczne „Lekkoatletyczne
Nadzieje Olimpijskie 2026”. Organizatorem zawodów był Polski Związek Lekkiej
Atletyki.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV : Alicja Baca, Julia Filipek, Nadia
Pająk, Maja Targosz, Jan Makoś, Mikołaj Janik oraz Adam Baca.
Rywalizacja odbywała się w formule dwuboju lekkoatletycznego składającego
się z jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej. Uczniowie naszej szkoły
wystartowali w biegu na 60m oraz w skoku w dal. Rywalizacja przebiegała w
duchu fair play, a nasi uczniowie walczyli o jak najlepsze wyniki w biegach i
skoku w dal. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników !!!W maju odbyły się w Olkuszu zawody lekkoatletyczne „LekkoatletyczneNadzieje Olimpijskie 2026”. Organizatorem zawodów był Polski Związek LekkiejAtletyki.Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV : Alicja Baca, Julia Filipek, NadiaPająk, Maja Targosz, Jan Makoś, Mikołaj Janik oraz Adam Baca.Rywalizacja odbywała się w formule dwuboju lekkoatletycznego składającegosię z jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej. Uczniowie naszej szkoływystartowali w biegu na 60m oraz w skoku w dal. Rywalizacja przebiegała wduchu fair play, a nasi uczniowie walczyli o jak najlepsze wyniki w biegach iskoku w dal. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników !!!
Dziennik UONET+
Logowanie: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminastryszawa/
Przewodnicząca: Elżbieta Bogacka
Skarbnik: Katarzyna Jaworska
Sekretarz: Edyta Baca
Skład Rady Rodziców:
Edyta Baca
Agnieszka Zachura
Justyna Janik
Sabina Banaś
Weronika Chrząszcz
Karolina Wdowiak
Ewelina Świętek
Katarzyna Jaworska
Patrycja Malanowska
Tatiana Tys
Elżbieta Bogacka
Anna Siwiec
RADA RODZICÓW PRZEDSZKOLA:
Przewodnicząca – Joanna Płonka
Skarbnik – Anna Trzop
Sekretarz - Gabriela Janik