Nawigacja

Z życia przedszkola

Dzień z życia przedszkolaka

                                            

Kochani Rodzice
w tym miejscu chcemy pokazać Wam, jak wygląda jeden dzień z życia przedszkolaka.

Dzień, który jest pełen niesamowitych wrażeń, przeżyć i doznań...
Zapraszamy smiley

 

 1. Już od 7 rano na pierwsze dzieci czeka, jak zawsze uśmiechnięta Pani.
 2. W ranku dzieci mogą bawić się dowoli swoimi ulubionymi zabawkami, czekając na przybycie reszty przedszkolaków. Dzieci, które mają ochotę pracują z Panią utrwalając wiadomości lub uzupełniając braki w ćwiczeniach.
 3. Około godziny 8:45 rozpoczyna się wielkie sprzątanie zabawek, wszystkie zabawki muszą być na swoim miejscu, bo jeszcze poranna gimnastyka. Po ćwiczeniach czas umyć rączki, bo pyszne śniadanko czeka...
 4. O godzinie 9:00 przedszkolaki zasiadają do śniadanka.
 5. Kiedy wszystkie przedszkolaki mają już pełne brzuszki czas jest na poznanie nowych wiadomości. Starszaki pilnnie się uczą, bo już niedługo do szkoły. Siedzą nad książkami, piszą, liczą, malują, rozwiązują zadania wspólnie z Panią, tak   aby jak najlepiej przygotować się do szkoły .
 6. Maluszki również pilnie się uczą z Panią, poznając nowe piosenki, wierszyki. Maluszki najbardziej lubią malować farbami, jak jeden z przedszkolaczków stwerdził "uwielbiam malować farbami, bo można się pobrudzić i jest tak fajnie..." chyba nie trzeba nic więcej tutaj dodawać smiley
 7. Około godziny 11:00 wszystkie przedszkolaki wychodzą na podwórko, bawią się w ogródku przedszkolnym - na placu zabaw, albo idą na spacer zwiedzając piękne zakątki Lachowic.
 8. O godzinie 12:00 wszyscy wracają do przedszkola na pyszny obiadek, który ugotowały Panie kucharki.
 9. Po obiadku niektóre dzieci idą do domku, Starszaki, które zostają dłużej uczestniczą w zajęciach dodatkowych. nadrabiają zaległości, słuchają bajek, opowiadań lub bawią się wspólnie z Panią. W tym czasie malszki leżakują do godziny 14:00 - odpoczywają po obiadku słuchając bajek.
 10. Po godzinie 14:00 niektóre dzieci idą do domku, te które zostają bawią się wspólnie z kolegami, lub biorą udział w zabawach, które proponuje pani -zorganizowane zabawy przy stolikach, w kręgu na dywanie.
 11. Przedszkole pustoszeje o godzinie 16:00. Dzieci wracają do swoich domków, aby pobyć ze swoimi najbliższymi i aby odpoczć przed następnym ciekawym dniem w przedszkolu.

    

 

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lachowicach
  Lachowice 392 i 232 b
  34-232 Lachowice
  woj. małopolskie
 • (033) 874-8217
  fax (033) 874-8217

Galeria zdjęć