Projekty i konkursy

Europejski Tydzień Kodowania

Tegoroczny Europejski Tydzień Kodowania odbędzie się w całej Europie

w dniach 15-22 października.

Europejski Tydzień Kodowania to oddolna inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej współpracujących z Komisją Europejską. Akcja realizowana jest przez wolontariuszy w całej Europie i ma na celu szeroko rozumianą promocję programowania. Polska od początku jest zaangażowana w rozwijanie tej inicjatywy.

O tym, jak ważne jest programowanie w dzisiejszym świecie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Umiejętność programowania już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w programie Mistrzowie Kodowania, który od najmłodszych lat zaraża pasją kodowania uczniów i pozawala im kształcić najważniejsze kompetencje w XXI wieku. Programowanie to już nie jest domena tylko informatyków – kodują wszyscy, bez względu na wykształcenie, płeć i wiek.

Do Tygodnia Kodowania w naszej szkole zgłoszono 6 inicjatyw:

1. Sadzimy kwiaty z Baltim - kl. I
    2. Balti wyczaruje zamek - kl.II
    3. Kodujemy, programujemy – dobrze się bawimy! – kl. III
    4. Poznajemy program Scratch – kl. IV
    5. Proste animacje w Scratch – kl. V
    6. Animacje z Baltim - kl.6.
    7. Prezentacja prac wykonanych podczs Europejskiego tygodnia kodowania.

Uczniowie oprócz dobrej zabawy, będą rozwijali swoje umiejętności programistyczne w językach programowania Baltie i Scratch.