Mocne strony pracy szkoły

Mocne strony pracy szkoły:

Ambicją wszystkich uczących jest kształtowanie u uczniów harmonijnej osobowości.  Przez wszystkie lata w szkole udaje się osiągnąć bardzo dobre wyniki po klasie 8. Szkoła prężnie bierze udział w rozlicznych konkursach.

Doświadczona, ambitna kadra pedagogiczna stale dąży do podnoszenia swych kwalifikacji i osiągania jak najlepszych wyników.

Gazetki szkolne i wystrój szkoły stały się stałym elementem pracy nauczycieli.

Szkoła posiada własną stronę internetową, która jest na bieżąco aktualizowana,

Uczniowie są motywowani do nauki po przez użycie różnorodnych metod pracy, co owocuje wysokim wynikiem na sprawdzianie po klasie 8.

Uczniowie rozwijają swoje zdolności i zainteresowania poprzez uczestnictwo  wybranych przez siebie dodatkowych zajęciach.

Działania wynikające z kalendarza imprez szkolnych są na bieżąco inicjowane : apele, przedstawienia, konkursy, imprezy patriotyczne, uroczystości na forum szkoły, gminy, powiatu, są zawsze na najwyższym poziomie, o czym świadczą liczne zdobywane przez naszych uczniów nagrody, I miejsca i wyróżnienia.

Uczniowie prezentują wysoki poziom kultury osobistej, znają i stosują zasady dobrego zachowania.

Złotym środkiem do sukcesów pracy szkoły ma być właściwa współpraca pomiędzy nauczycielami,  rodzicami, samorządem gminnym  wszystkimi partnerami szkoły.